30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı

Koronavirüs salgını Türkiye'nin her yerine yayıldı. Devlet, virüsle mücadele kapsamında birçok önlem alırken son önlem ise 31 şehirde sokağa çıkmanın yasaklanması oldu.

30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı
10 Nisan 2020 - 22:36
Reklam
İçişleri Bakanlığı, koronavirüsle mücadelede önlemleri arttırdı. Son dakika haberine göre 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Alınan karara göre bu gece yarısı itibariyle cumartesi ve pazar günü dahil 12 nisan saat 23.59'a kadar 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkmak yasaklandı.

İçişleri Bakanlığı kararı 31 şehrin valiliklerine gönderdi.

HAVALAR ISININCA ÖNLEM ARTTIRILDI
Cumartesi ve pazar günü havanın ısınacak olması nedeniyle duyarsız vatandaşların sokağa çıkmasından endişelenen bakanlık, sokağa çıkma yasağı getirerek evde kalmayı zorunlu hale getirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yaptığı açıklamada salgın ile mücadele etmenin tek yolunun evde kalmak olduğunun altını çizmişti.

İŞTE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELEN İLLER
Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak.

Öte yandan halk 2 günlük yasağın gelmesinin ardından marketlerin önünde kuyruklar oluşturarak erzaklarını aldı.

FACEBOOK YORUMLAR