75'lik nine bahçe duvarını aştı!

65 yaş üstünün korunması amacıyla sokağa çıkma yasağı yurt genelinde devam ediyor. Evden sıkılan 75 yaşındaki bir nine ise bahçe kapısını tırmanarak aşmak isteyince, olayı gören çevre sakinleri şaşkınlığını gizleyemedi.

75'lik nine bahçe duvarını aştı!
23 Nisan 2020 - 14:03
Reklam
Türkiye'de koronavirüs ile mücadele kapsamında 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkması genel anlamda yasaklandı. Vatandaşların neredeyse tamamı bu yasağa uysa da uymak istemeyen vatandaşlar ise aile bireylerinin engellemesiyle evde kal kurallarına uyuyor. Bugün Türkiye'de ilginç bir vaka meydana geldi.

BAHÇE KAPISINI AÇAMAYINCA...
Çocuklarının zincir ile kapattığı bahçe kapısını açamayan 75 yaşındaki Zahide Karakurt isimli yaşlı kadın, sokağa çıkmak için çareyi duvara tırmanmakta buldu.Duvara tırmanan ve duvardan tutunarak aşağı inen yaşlı kadını gören komşuları, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Komşuların uyarılarına aldırış etmeyen yaşlı kadın, kimseyi dinlemedi.

GÖRENLER ŞAŞTI KALDI
Örümcek gibi tırmanarak caddeye ulaşan yaşlı kadının azmi, ‘pes’ dedirtti. İlerlemiş yaşına rağmen engel tanımayan yaşlı kadın, hareketleriyle gençlere taş çıkarttı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kişilerin sokağa çıkma kısıtlaması sonrasında evden çıkamayan Zahide Karakurt, kısıtlamanın bitmesini dört gözle bekliyor.

"EVDE SIKILDIM..."
Türkçe bilmeyen yaşlı kadın, Kürtçe olarak “Evet evde sıkılmaktan adeta deli olacağım. Ben de kendimi oradan aşağıya attım. Taziyeye gidecektim bırakmadılar, ben de kendimi oradan aşağıya attım.” dedi.

Zahide Karakurt’tun oğlu Yusuf Karakurt ise “Evde canı sıkılıyor. Duvarın üzerine çıkarak kendisini aşağıya attı. Ben de kendisine bir daha dışarı giderse polis çağıracağımı söyledim. Kapıyı da zincirledik, bir baktım bu defa duvarın üzerinden atladı. Evet evde çok sıkılıyor.” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR