Abdoulaye Ba'dan Fenerbahçe açıklaması

Fenerbahçe'de forma giydiği dönemde beklentileri pek fazla karşılayamayan ve Bruno Alves - Kjaer ikilisinin gerisinde kalan Abdoulaye Ba'dan o günlere yönelik açıklama geldi.

Abdoulaye Ba'dan Fenerbahçe açıklaması
24 Nisan 2020 - 16:02
Reklam
Bir dönem Fenerbahçe forması giyen Abdoulaye Ba, sarı lacivertli forma altındaki günlerine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Çocukluk hayalinin profesyonel olmak olduğunu belirten Abdoulaye, ''Senegal'de sakin bir hayatım vardı ve hayalim hep futbolcu olmaktı. Afrika'daki genç oyuncularının hepsinin hayali profesyonel olmak ancak sadece birkaçı bunu başarabiliyor. Bu yüzden her şeyimi verdim, hep en iyisini yaptım.'' dedi.

''RONALDO MENTALİTESİNE SAHİBİM'' 
Her zaman çok çalıştığına vurgu yapan Senegalli, ''Çok çalıştım, idmanlardan sonra da sahada kaldım, gereken neyse yaptım. Bu yüzden Cristiano Ronaldo mantalitesine sahibim, o da hiçlikten ortaya çıktı ve en üst noktaya erişti. Harika bir örnek. O yaptıysa, ben neden yapamayayım diye düşündüm.'' ifadelerini kullandı.

''FENERBAHÇE'DE KALSAYDIM ÇOK DAHA BAŞKA OLURDU''
O dönem Fenerbahçe'nin kulübü Porto ile anlaşmaya varamaması nedeniyle ayrılmak zorunda kaldığını belirten Abdoulaye, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

''Fenerbahçe benim kalmamı istedi ancak Porto ile anlaşamadı. Porto beni geri istedi ama kadroya almadı, B takıma yolladı. Kariyerimin bu noktasında, benim için anlamsız bir olay oldu. Fenerbahçe'de kalsaydım, kariyer hikayem çok daha başka olurdu.''

YORUMLAR

  • 0 Yorum