Ali Koç'un "anlaşmıştık" dediği teknik adam kim?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz günlerde video konferans yöntemi ile katıldığı Divan Kurulu toplantısında kritik bir açıklamalar yapmıştı. Bunlardan biri de ünlü bir teknik adam ile EURO 2020 öncesinde anlaştıklarını söylemesi oldu.

Ali Koç'un "anlaşmıştık" dediği teknik adam kim?
16 Mayıs 2020 - 22:55
Reklam
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz gün videokonferans yöntemi ile Divan Kurulu toplantısında çok kritik açıklamalar yapmıştı. En dikkat çeken açıklama ise anlaştıları teknik adamın EURO 2020'nin ertelenmesi sebebiyle anlaşmadan vazgeçmesi oldu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, önümüzdeki sezon için anlaşmak üzere oldukları bir teknik direktörün Avrupa Şampiyonası'nın ertelenmesi nedeniyle iptal olduğunu duyurdu.

Ali Koç, "Teknik direktör konusunda aslında biz erteleme sürecinden önce de çalışıyorduk. 3-4 hocayla beraber görüşmeleri götürüyorduk. Bir tanesiyle el sıkışmak üzereyken EURO 2020'nin, 2021'e atılmasıyla tarihin değişmesiyle orada ne yazık ki bizim çalışmalarımızı sekteye uğrattı." açıklamasını yaptı.

GİDECEĞİNİ SÖYLEMİŞ
Fenerbahçe başkanının belirttiği bu ismin Hırvatistan Milli Takım Teknik Direktörü Zlatko Dalic olduğu ortaya çıktı.

EURO 2020 sonrası Hırvatistan Milli Takımı görevinden ayrılacağını ve bir kulübe gideceğini daha önce duyuran Zlatko Dalic, 2018 Dünya Kupası'nda da finale çıkan takımın başındaydı.2007'den bu yana teknik direktörlük yapan 53 yaşındaki Dalic, şu ana kadar üst düzey bir kulüpte görev almadı. Hırvatistan'dan önce Dalic'in çalıştırdığı kulüpler sırasıyla Rijeka, Dinamo Tiran, Slaven Belupo, Faisaly, Al Hilal ve Al Ain'di.

YORUMLAR

  • 0 Yorum