Alişan, Berna Laçin'e ateş püskürdü

Elazığ'da gerçekleşen depremin ardından Berna Laçin'in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar tepki toplamaya devam ediyor. Son olarak şarkıcı Alişan'dan Laçin'e sert bir cevap geldi.

Alişan, Berna Laçin'e ateş püskürdü
26 Ocak 2020 - 21:36

Tüm Türkiye'yi seferber eden Elazığ depreminin yankıları sürereken, depremin olduğu gün sosyal medya üzerinden bir takım açıklamalar yapan Berna Laçin'e bir tepki de Alişan'dan geldi.

Türkiye'yi yasa boğan ölümlerin gerçekleştiği Elazığ depremi için ilk açıklamalar 6.8 olduğu yönündeydi. Kandilli Rasathanesi daha sonra revizeye giderek şiddetin 6.5 olduğunu açıkladı. Özellikle Malatya başta olmak üzere çevre illerin de yoğun şekilde hissedildiği deprem, birçok can ve mal kaybına sebebiyet verdi. Büyük depremin ardından 5.4 ve 5.1'lik iki deprem daha meydana gelmiş, tüm halk panik içinde sokaklarda yatıp kalkmaya başlamıştı.

BERNA LAÇİN TEPKİ ÇEKTİ
Deprem ile birlikte birçok sanatçı sosyal medya üzerinden üzüntülerini dile getirdi, bazı sanatçılar da yardım çağrıları ve kampanyaları düzenlemeye başladı. Ancak Berna Laçin'in yaptığı açıklamalar büyük bir kesimin tepkisini çekti. 

Ünlü isim, sosyal medya platformu olan Twitter'dan yaptığı açıklamada, deprem şiddetinin kasti olarak düşük göterildiğini iddia etti. Laçin'e göre bunun sebebi belli bir seviyenin üstünde deprem gören yerlerin vergi muafiyetine giriyor olması. Dış kaynakların deprem şiddeti konusunda daha yüksek veriler gösterdiğini belirten Berna Laçin, yaptığı açıklama ile bir çok kurumu hedef tahtasına oturttu.

ALİŞAN'DAN BÜYÜK TEPKİ
Berna Laçin'in açıklamaları sonrası Twitter üzerinden ünlü isme birçok tepki yağdı. Ardı arkası kesilmeyen tepkiler devam ederken bir tepki de ünlü isim Alişan'dan geldi. Şarkıcı Alişan, Berna Laçin'in tek derdinin devleti eleştimek olduğunu yazarak adeta ateş püskürdü. Alişan "Deprem olmuş, şnsanlar ölmüş ama onun tek derdi devleti eleştirmek. Umurunda mı felaket?" şeklinde yazdığı yorumda, Berna Laçin'in açıklamalarını etiketledi. Bir çok kullanıcı, Alişan'ın açıklamalarına destek mesajları attı.

Rojhat Caner / Magazin Haberleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum