Alper Potuk ve Miha Zajc elde kaldı

Fenerbahçe'de limit arttırımı sorunu devam ediyor. Takımdan gönderilerek limit açmak istenilen Alper Potuk ve Miha Zajc adeta bilmece oldu. Alper Potuk'un Rizespor'a gitmek istememesi ve Miha Zajc'a da resmi teklif olmaması Fenerbahçe'yi zora sokuyor...

Alper Potuk ve Miha Zajc elde kaldı
30 Ocak 2020 - 16:11
Reklam
Bu sezon yine mali sorunlarla uğraşan Fenerbahçe'de transfer edilen Falatte'nin TFF kaydı henüz yapılamıyor. Damien Comolli'nin istifa etmesinin ardından transfer işleriyle bizzat ilgilenen Başkan Ali Koç'un eli kolu bağlı durumda. TFF'nin kısıtlı limit arttırması sonucunda en az 3 oyuncuyu göndererek alan açması gereken Fenerbahçe'de gönderilmek istenen Alper Potuk ve Miha Zajc konuları ise bilmeceye döndü.

ALPER'DEN BONSERVİS RESTİ
Melnjak karşılığında Alper Potuk'u öneren Fenerbahçe yönetimine Rizespor'dan kesin yanıt gelmezken, Alper ise bonservisimi verin daha iyi bir takıma gidebilirim cevabı verdi. Kiralık gitmeyi istemeyen Alper'in transferde sorun çıkarması sarı lacivertli taraftları kızdırırken, sosyal medyada "GiderMisinAlper" hastagleri açılarak tecrübeli futbolcunun takımdan gitmesi istendi. Geldiği günden bu yana performansı her zaman tartışma konusu olan Alper'in gitmek istememesi Fenerbahçe'nin elini kolunu bağlıyor.

RİZESPOR: MELNJAK GİTMEYECEK!
Öte yandan Rizespor'dan yapılan bir diğer açıklama ise, Alper Potuk'un takas karşılığında gelmesi üzerine değil. Fenerbahçe'nin Melnjak karşılığı vermek istediği Alper ile ilgilenen Rizespor, takasa sıcak bakmıyor. Melnjak'ın önemli bir isim olduğunu vurgulayan Rizespor Başkanı Hasan Kartal, "Melnjak kesinlikle satılık değil!" dedi.

ZAJC'IN SON TALİBİ DE KAÇTI
İtalya'dan teklifler alan ancak henüz resmi bir görüşme yapamayan Miha Zajc, ilk 11 oynamak istediği bir takıma gitmek istiyor. Serie A takımlarından Brescia'nın futbolcuyla ilgilenmesi Ali Koç ve ekibini heveslendirse de yıldız futbolcunun sağlık raporlarını isteyen İtalyan kulübünün resmi teklif yapmaması moralleri bozdu. Brescia'nın teklif yapmamasındaki asıl sebep ise Fenerbahçe'nin limit aşımını yenmek için koyduğu zorunlu satın alma maddesi. Brescia, bu maddeyi istemiyor. Miha Zajc bir mucize olmazsa Fenerbahçe'de kalacak...

RODRIGUEZ UÇTU, FALETTE BEKLEMEDE
Transfer döneminin bitmesine sayılı saatler kala, Fenerbahçe'nin limit aşımını çözememesi hayati nitelik taşıyan sol bek transferini de sekteye uğratıyor. Sarı lacivertlilerin anlaşma sağladığı Ricardo Rodriguez'in de daha fazla beklemeyerek PSV'ye imza atacağı öğrenildi. Öte yandan Simon Falatte'nin de kayıt edilip edilemeyeği yine limit aşımına bağlı... Sarı lacivertliler son saniyeye kadar savaşmaya devam edecek.

Yusuf Karabuga / Spor Haberleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum