Bakan Koca paylaşmıştı! İşte o fotoğrafın hikayesi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, sokakta fiziksel mesafeli oturup sohbet ederken çekilen fotoğraflarını Twitter'da paylaşarak teşekkür ettiği emekliler 70 yaşındaki Selahattin Üçüncü ve 75 yaşındaki Osman Yavuz konuştu. Yavuz, Bakan Koca'nın fotoğraflarını paylaştığında duygulandıklarını belirtirken fotoğrafı çeken öğretmen Fatma Betül Koca, fotoğrafın hikayesini anlattı.

Bakan Koca paylaşmıştı! İşte o fotoğrafın hikayesi
Editör: Ercan Ertan
11 Eylül 2020 - 12:54
Reklam

Sağlık Bakanı Fahretin Koca, önceki gün sosyal medya hesabından sokakta fiziksel mesafeli şekilde taburelerinde oturup, sohbet eden 2 vatandaşın fotoğrafını paylaşarak, "Fotoğrafta sohbet eden iki insan görmüyoruz sadece. Ailesini, arkadaşını ve ülkesini seven, onların sağlığını önemseyen iki sorumlu insan görüyoruz. Bu sorumluluk ve hassasiyeti gösteren herkese teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

'ÖRNEK OLMAK İSTEDİK'

Sosyal medyada da beğeni toplayan fotoğraftakilerin Ankara'da oturan emekliler Selahattin Üçüncü ve Osman Yavuz olduğu ortaya çıktı. Aynı zamanda birbirleriyle komşu olan emekli memur Osman Yavuz, emekli bürokrat Selahattin Üçüncü, fotoğraf karesinde yer almayan; ancak her akşam sohbete dahil olan Salih Üçüncü (72) ve fotoğrafı çekip internette paylaşan öğretmen Fatma Betül Koca (33), konuştu. Üç emekli komşu, yaklaşık 2 aydır akşam saatlerinde evlerinin önünde buluşarak, koronavirüs tedbirleri kapsamında maske ve fiziksel mesafe kurallarına tam uyarak sohbet ettiklerini, bu şekilde çevredekilere örnek olduklarını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum