Beşiktaş'ta koronavirüse yakalanan futbolcu O mu?

Beşiktaş'ta koronavirüs paniği yaşanıyor. Siyah beyazlı kulüp bugün yaptığı açıklamada, salgın tedbirleri kapsamında idman programı öncesi tüm ekibe koronavirüs testi yapıldığını ve bir çalışan ile bir futbolcuda testin pozitif çıktığını belirtti. Oyuncunun ve çalışanın adı verilmezken, vazı kaynaklarda isimler dolaşmaya başladı.

Beşiktaş'ta koronavirüse yakalanan futbolcu O mu?
09 Mayıs 2020 - 17:15
Reklam

Türkiye Futbol Federasyonu'nun liglerin başlayacağına yönelik açıklamasından sonra idman programına geçen Beşiktaş'ta koronavirüs şoku yaşanıyor. TFF'nin tedbirleri kapsamında tüm teknik heyet ve futbolculara test yapan Beşiktaş Kulübü, sonuçların gelmesi ile şok yaşadı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 12 Haziran tarihinde liglerin başlaması ile ilgili aldığı karar sonrası Futbola Dönüş Protokolü kapsamında Beşiktaş Kulübü'nde coronavirüs testleri tamamlandı.

TEST SONUÇLARI ŞOK ETTİ
Teknik heyet, futbolcular, destek ekibi ve takımla temas kurması muhtemel personele yapılan testlerin sonucu açıklandı. Test sonuçlarına göre, 1 futbolcu ve 1 çalışan corona virüse yakalandı.

Koronavirüs salgını nedeniyle liglerin durmasıyla birlikte takım antrenmanları da bir süreliğine ertelenmişti. Futbolcular çalışmalarına, evlerinde bireysel olarak devam ediyordu. Sahaya inen ilk takımlardan birisi Beşiktaş olmuştu. 

İSİM VERMEDEN DUYURDULAR
Beşiktaş Kulübü'nden yapılan açıklamada, "8 Mayıs Cuma günü, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde, tüm futbolcularımız, teknik heyetimiz ve tesis çalışanlarımıza COVID-19 testi yapılmıştır. Yapılan testler neticesinde, bir futbolcumuz ile bir çalışanımızda pozitif COVID-19 test sonucu tespit edilmiştir. Testi pozitif sonuçlanan futbolcumuz ile çalışanımızın takip ve tedavi sürecine, ilgili prosedürler doğrultusunda derhal başlanmıştır" ifadeleri yer aldı.

TYLER BOYD VE HAKAN ÇALIŞKAN İDDİASI 
Bir aylık aranın ardından 20 Nisan'da sahaya inen ve sosyal mesafe kurallarına uyarak çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, test sonuçlarının açıklanmasıyla yıkıldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Siyah Beyazlı ekip, futbolcunun ismini ise vermedi.

Kulübe yakın kaynaklara corona virüse yakalanan futbolcu Tyler Boyd, diğer isim kaleci antrenörü Hakan Çalışkan. Beşiktaş Kulübü'nün kısa süre içerisinde bir açıklama daha yapması bekleniyor.

TESİSLERE KİLİT
20 Nisan'da sahaya inen Beşiktaş, bu son dakika gelişmesinin ardından bireysel antrenmanları iptal etti ve tesisleri kapatma kararı aldı. Antrenman öncesinde tesislerde futbolculara ve teknik heyete kontrollerin yapıldığı öğrenilirken, sosyal mesafe korunarak idmanlara devam ediliyordu.

Siyah-Beyazlı ekip, teknik direktör Sergen Yalçın’ın belirlediği listelerle gruplar halinde antrenmanlarına devam ediyordu.

Salı günü futbolculara farklı saatlerde yeniden test yapacak olan Beşiktaş Kulübü, çıkacak sonuçlara göre yeni bir yol haritası çizecek.

Editor:  Rojhat Caner

YORUMLAR

  • 0 Yorum