Beşiktaş'ta Sergen Yalçın'a dönüş!

Beşiktaş'ta bir türlü istenen istikrarı yakalayamayan Abdullah Avcı'nın siyah beyazlı serüveni sona erdi. Onun yerine ise taraftarın sevgilisi Sergen Yalçın gelince yer yerinden oynadı.

Beşiktaş'ta Sergen Yalçın'a dönüş!
28 Ocak 2020 - 03:55
Reklam
Abdullah Avcı ile yollarını ayıran Beşiktaş, efsanesi Sergen Yalçın'a takımı emanet etti. Uzun süredir Beşiktaşlı taraftarların takımın başında görmek istediği efsane isim Sergen Yalçın, sonunda yuvasına döndü.

AVCI İLE YÜRÜMEDİ
Beşiktaş'ta, Şenol Güneş'in Türkiye A Milli Takımı'nın başına geçmesi ile boşalan teknik direktörlük koltuğuna Abdullah Avcı getirilmişti. Başakşehir ile yakaladığı harika grafik sonrasında oldukça büyük umutlarla takımın başına gelen Avcı, beklenen performansın oldukça altında kaldı. Güneş'ten devraldığı takımda bir türlü Şenol hocanın seviyesinde futbol oynatamaması ve alınan istikrarsız sonuçlar, taraftarların ve yönetimin sabrını taşırdı. Yine Şenol Güneş'in geçen sezon verim aldığı oyuncuların bu sezon Avcı önderliğinde oldukça verimsiz kalması da yönetimin canını sıkan durumlardandı. 

SON 4 MAÇ FELAKET!
Avcının sonunu hazırlayan sürecin kırılma noktası son 4 maçın da mağlubiyet ile kapatılması oldu. Siyah beyazlı ekip, Türkiye Kupası'nda Erzurumspor'a içerde ve dışarda mağlup olmuş, Vodafone Arena'da 10 kişi kalan Sivasspor'a da kaybetmişti. Son olarak Göztepe deplasmanına çıkan Abdullah Avcı, sarı kırmızı ekibe mağlup olunca takımda daha fazla kalamadı.

EFSANE GERİ DÖNDÜ
Beşiktaş
'ın efsane ismi Sergen Yalçın, Abdullah Avcı'dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna getirildi. siyah beyazlı taraftarların sene başında da yoğun bir şekilde takımda görmek istediği Yalçın, Abdullah Avcı'nın takıma getirilmesi ile rafa kaldırılmıştı. Gelen ismin başarılı olması da taraftarların sitem etmenini engelleyen bir durumdu. Ancak Avcı'nın kötü gidişatı tarafların sezon içinde seslerini yavaş yavaş yükseltmelerine neden olmuştu. Sonunda siyah beyazlı taraftarların isteği gerçekleşti ve Sergen Yalçın Beşiktaş'ın başına geçti

1.5 YILLIK İMZA
Beşiktaş yönetimi, yaptığı açıklama ile 47 yaşındaki efsane isimleri ile 15. yıllık bir sözleşme yapacaklarını duyurdu. Tüm camia, Sergen'in takımın başına geçmesi ikinci yarıda oldukça farklı bir oyun izleyecekleri görüşünde.

Rojhat Caner / Spor Haberleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum