Çin'deki laboratuvarlar incelensin!

ABD'de cumhuriyetçi senatörlerinden olan Lindsey Graham, koronavirüs salgınıyla ilgili Çin devletine çok ağır ithamlarla yüklendi. Çin'in bedel ödemesi gerektiğini belirten Graham, Wuhan kentindeki laboratuvarların incelenmesini istedi.

Çin'deki laboratuvarlar incelensin!
27 Nisan 2020 - 17:04
Reklam

ABD'nin cumhuriyetçi senatörü Lindsey Graham, Çİn hükümeti aleyhinde sert sözler kullandı. Dünya genelindeki ölümlerden ve vakalardan Çin'i sorumlu tutan Graham, laboratuvarların incelenmesi için çağrıda bulundu.

SORUMLUSU ONLAR!
Fox News kanalına açıklamalarda bulunan ABD'de Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Çin'in ABD'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden en az 53 bin kişiden ve işsiz 26 milyon kişiden sorumlu olduğunu söyledi.

Graham, Çin'in şimdiki tutumunu sergilemeye devam etmesi halinde, bu ülkeye yönelik yaptırımların uygulanması gerektiğinin altını çizdi.

LABORATUVARLAR İNCELENSİN
Çin'de insanların inancı ya da dini nedeniyle cezaevlerine konulduğunu ve tarihte dünyayı bu kadar çok zarara uğratan başka bir ülke olmadığını savunan Graham, Wuhan'daki laboratuvarların incelenmesi için Çin'in müfettişlerle iş birliğine gitmesi gerektiğini ifade etti.

AB ZAYIF KALDI
Graham, Vuhan'daki yarasa, maymun ve egzotik hayvanların satıldığı pazarların kapatılmasının önemine işaret ederek, Avrupa Birliği'nin Çin konusunda zayıf olduğunu ve hiçbir şey yapmadığını söyledi.

ÇİN'E YAPTIRIMLAR KAPIDA!
Kendilerinin yapacak bazı şeyleri olduğunu kaydeden Graham, Çin davranışlarını değiştirene ve müfettişlerle iş birliği yapana kadar seyahatlerin durdurulması, Çin'den ABD'deki üniversitelerde okumak için gelecek öğrencilere izin verilmemesi, Çinli yetkililerin ABD'ye gelmesinin yasaklanması ve Çinli şirketlerin ABD'de doğrudan yatırım yapmalarına izin verilmemesi gibi yaptırımlar uygulanabileceğini belirtti.

Çin'in ABD ekonomisine verdiği zararın çok büyük olduğuna işaret eden Graham, bunun bedelini ödemesi gerektiğini vurguladı.


FACEBOOK YORUMLAR