Emre Belözoğlu direksiyona geçiyor

Fenerbahçe Kaptanı Emre Belözoğlu, Damien Comolli'den boşalan Sportif Direktörlük koltuğuna oturacak. Yıldız futbolcunun sezon sonunda futbolu bırakacağını açıklamasının ardından kulüpteki rolünün ne olacağı merak konusu...

Emre Belözoğlu direksiyona geçiyor
17 Ocak 2020 - 08:46
Reklam
Fenerbahçe'de yaptığı birçok transferin başarısız olması sonucu eleştirilerin hedefi haline gelen Damien Comolli'nin geçtiğimiz günlerde istifa etmesinin ardından "yeni sportif direktör kim olacak?" soruları da gündeme gelmeye başladı.

BU SEZON FUTBOLCU GELECEK SEZON SPORTİF DİREKTÖR
39 yaşında olmasına rağmen gösterdiği hırs ve oynadığı futbolla taraftarın gönlünü fetheden Emre Belözoğlu, Comolli'nin ardından boşalan sportif direktörlük koltuğuna oturacak. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un taraftarın da desteğini alacak bir isimle çalışmak istemesi yüzünden en büyük aday Emre Belözoğlu gibi görünüyor.

İtalyanca ve İngilizce bilmesinin de artı bir neden olarak görülmesi Belözoğlu'nun gelecek sezon sportif direktörlük yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bu sezon takımın kaptanlığını yapan ancak saha dışında da birçok problemi çözen Belözoğlu, Fenerbahçe yönetiminin de güvenini kazandı. Emre'nin gelecek sezon transferde aktif rol oynaması planlanıyor.

BİR DİĞER ADAY HAKAN BİLAL KUTLUALP
Alex, Anelka ve Pierre van Hooijdonk gibi yıldız futbolcuları Fenerbahçe'ye kazandıran Hakan Bilal Kutlualp'e sosyal medyadan büyük bir talep var. Twitter hesabına binlerce yorum gelen Hakan Bilal Kutlualp'in de gündemde olduğu öğrenildi. Eğer Kutlualp'in sportif direktör olarak gelmesi durumunda ise Emre Belözoğlu'nun baş gözlemci olarak kullanılacağı da gelen haberler arasında. 39 yaşındaki ismin iki durumda da Fenerbahçe ile devam etmek istediği belirtildi.

Emre Belözoğlu bu sezon 14 maçta 1 gol 4 asistle 5 gole doğrudan katkı sağladı. Kaburgasında yaşadığı sakatlıkla başı dertte olan yıldız isim son dönemlerde ilk 11'deki yerini genç futbolcu Ozan Tufan'a bıraktı. Fenerbahçe ile şampiyon olup futbolu bırakmak istediğini söyleyen Belözoğlu'nun gelecek sene de sarı lacivertli kulüp bünyesinde kalması bekleniyor.

Ercan Ertan / Spor Haberleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum