Gamze Özçelik'ten evini sattı iddialarına cevap

Kendini hayır işlerine veren ve oyunculuğu bırakan Gamze Özçelik, önceki gün çıkan "Evini satıp, Afrika'da su kuyusu açtırdı." haberleri hakkında açıklamada bulundu.

Gamze Özçelik'ten evini sattı iddialarına cevap
06 Şubat 2020 - 16:19

Son dönemlerde sinema ve oyunculuk sektöründen elini ayağını çeken Gamze Özçelik, kurduğu Umuda Koşanlar Derneği'yle ilgilenmeyi tercih ediyor. Başta Afrika olmak üzere birçok yere yardım eli uzatan ünlü oyuncu, hakkında çıkan "Evini satıp, Afrika'da su kuyusu açtırdı" iddialarına cevap verdi.

İDDİALAR NEYDİ?
Sosyal medyada hemen hemen her hesap tarafından paylaşılan iddia şuydu: Gamze Özçelik'in Nişantaşı'nda bulunan evini 400 bin liraya satıp Afrika'nın çeşitli yerlerine su kuyusu açtırdığı ve bu su kuyularına şehitlerimizin isimlerini verdiği üzerineydi. Binlerce etkileşim alan bu paylaşımlar ünlü oyuncuya gelen müthiş yorumlara da sebep oldu. Taraflı tarafsız herkesin iyi yorumlarını alan Gamze Özçelik, iddiaların artması üzerine açıklama yapma gereği duydu.

SÖZ KONUSU İDDİALAR DOĞRU DEĞİL
Umuda Koşanlar Derneği'nin başkanlığını yapan Gamze Özçelik, su kuyusu iddialarına net bir cevap vermezken, evini satıp su kuyusu yaptırdı iddialarına ise yaptığı paylaşımla cevap verdi. Derneğin bugüne kadar hep yapılan yardımlarla bir şeyler yaptığını söyleyen Özçelik, söz konusu iddiaların doğru olmadığını açıkladı.

Oyunculuğu bıraktıktan sonra kendini hayır işlerine adayan Gamze Özçelik, geçtiğimiz yıl kapanarak "Sadece Allah'ın rızasını kazanmak istiyorum." demiş ve çalışmalarına hız vererek devam etmişti. Afrika'da çocuklarla sık sık fotoğraf çekinen güzel oyuncu, şu anda gözden ırak bir hayat yaşamayı tercih ediyor. Ünlü oyuncunun 2011 yılında ayrıldığı eşi Uğur Pektaş'tan Murathan Pektaş adında bir çocuğu bulunuyor. Önceki günlerde Instagram'da paylaştığı bir hikayede çocuğuyla birlikte sürekli kitap okuduğundan bahseden Özçelik, takipçilerine ünlü yazar Nurdan Damla'nın 365 Günde Sevgili Peygamberim adlı kitabını önermişti. Nurdan Damla da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Özçelik'e teşekkür etmişti.

Yaptığı yardımlarla gündemde kalmak istemediğini de her fırsatta açıklayan Özçelik, yalan haberlere de gerek olmadığını belirtiyor...

Sevim Ertan / Magazin Haberleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum