"Gerçek Hikayeler" adlı YouTube kanalı çocuk istismarı mı yapıyor?

Sosyal medya platformu Twitter'da gündemin ilk sırasına oturan "#cocukistismarıyoutubeda" hastagi ile tartışılan bir konu dikkat çekmeye başladı. YouTube'da bulunan ve binlerce abonesi olan "Gerçek Hikayeler" adlı kanalda animasyona çevirilen hikayelerde çocuk istismarı ve küçük çocukların cinsellik içeren hikayeler bulunduğu yönünde binlerce tweet atıldı.

"Gerçek Hikayeler" adlı YouTube kanalı çocuk istismarı mı yapıyor?
31 Mayıs 2020 - 16:23
Reklam
Sosyal medya platformu olan Twitter'da bugün kullancıların hedefinde bir YouTube kanalı vardı. "#cocukistismarıyoutubeda" adlı hastag altında bazı bilinen isimlerin de katıldığı bir tartışma başladı. "Gerçek Hikayeler" adlı YouTube kanalında bulunan içeriklerin çocuk istismarına yönelik olduğu yönünde gelen sert eleştiriler üzerine konu gündeme taşındı. Peki "Gerçek Hikayeler" adlı YouTube kanalında neler oluyor? "Gerçek Hikayeler" adlı YouTube kanalı çocuk istismarı mı yapıyor? Detaylar haberimizde...
ÇOCUKLARA UYGUN ANİMASYON
"Gerçek Hikayeler" adlı YouTube kanalına gönderilen hikayeler çocukların izlemesine uygun bir şekilde animasyonlaştırılıp sesli bir şekilde anlatılıyor. Anlatımın sonunda hikayede yaşanan olaylar için yorum yapılması isteniyor. Doğru ya da yanlış olduğu yönünde değerlendirme bekleniyor. Gayet normal olayların anlatıldığı kanalda aynı zamanda cinseliçerikli ensest, aldatma, erken yaşta hamilelik gibi sert eleştirilere maruz kalacak videolar olması sosyal medyanın günemine düşmesine sebep oldu. Birçok kullanıcı kanalın çocuk istismarı yaptığı ve toplumca ahlak dışı olacak olayların normal olaylar gibi anlatıldığını belirtti.HALUK LEVENT YETKİLİLERE SESLENDİ
Son yıllarda kurduğu AHBAP adlı sosyal yardım derneği ile bilinen şarkıcı Haluk Levent bile "Gerçek Hikayeler" adlı YouTube kanalı için yetkililere seslendi. YouTube'un erişime açık ücretsiz bir platform olduğunu hatırlatan Levent, konuya müdahale edilmesini istedi.KAN DONDURAN BAŞLIKLAR!
"Gerçek Hikayeler" adlı kanalda bulunan bazı içerikler ve başlıkları adeta şoke edici. “40 yaşında adama aşık oldum”, “15 yaşında hamile kaldım”, “Üvey babamla yakalandım”, “Ailemden kaçmak için hamile kaldım”, “Ablamın erkek arkadaşını baştan çıkardım”, “Bekaretimi kuzenime verdim” gibi birçok başlık ile anlatılan hikayeler adeta normal olaylarmış gibi anlatılıyor. Twitter kullanıcıları konuyu gündeme taşıyıp tüm vatandaşları kanalı YouTube üzerinden şikayet etmeye davet ediyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum