İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Elazığ'a gidiyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 6.8 şiddetinde depremle sarsılan Elazığ'a gidiyor. Resmi açıklamaya göre önce İBB'ye bağlı ekipleri teftiş edecek olan İmamoğlu ardından deprem bölgesine giderek taziye ziyaretlerinde bulunacak.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Elazığ'a gidiyor
25 Ocak 2020 - 16:02
Reklam
Elazığ'da Sivrice merkezli 6.8 büyüklüğünde meydana gelen depremde enkaz altında kalan vatandaşlara karşı yardımlar devam ediyor. Kurtarma çalışmalarına çevre il belediyeleri başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi de yardım gönderdi. Şu ana dek 40 kişinin kurtarıldığını açıklayan yetkililer çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünün altını çiziyor.

İBB'DEN EKREM İMAMOĞLU AÇIKLAMASI
Afet Koordinasyon Merkezi'nde gelişmeleri yakından takip eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, depremin yaşandığı Elazığ'a gidiyor. İBB'den yapılan resmi açıklamaya göre, Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte İBB arama kurtarma ekiplerini incelemeye oradan da depremin yaşandığı Elazığ'a giderek taziye ve metanet ziyaretinde bulunacağı söylendi. İmamoğlu'nun bu ziyareti ise sosyal medyadan tepki aldı. Bugüne kadar yaptıklarıyla birçok kişinin tepkisini çeken Ekrem İmamoğlu'nun bu ziyareti gösteriş olarak nitelendirilirken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatıyla oraya gitmesinin uygun olmadığı yorumları yapıldı. Öte yandan Ekrem İmamoğlu geçmişte de zabıtalara tören kıyafetleri giydirerek kendisini cumhurbaşkanı gibi karşılatması da halk tarafından rahatsızlıkla karşılanmıştı. Bu ziyaretin devletin resmi kurumlarında nasıl karşılanacağı ise merak konusu...

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?
4 Haziran 1970'te Akçaabat'ta dünyaya gelmiştir. Spor ile ilgili olan Ekrem İmamoğlu 2002 yılında Trabzonspor yönetiminde yer almasının ardından İstanbul'da yaşadığı Beylikdüzü ilinin takımı olan Beylikdüzüspor'da da yöneticilik yaptı. 2013 yılında resmen siyasete giren İmamoğlu, o yıl yapılan seçimlerde Beylikdüzü Belediye Başkanı oldu. İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasının ardından yapılan seçimlerde 125 oy alarak 175 oy alan Mevlüt Uysal'ın ardından o dönem İBB Başkanlığı koltuğuna oturamadı. 2019 yerel seçimlerinde CHP'den İstanbul Büyükşehir Başkan Adayı olarak gösterilen İmamoğlu ilk seçimde az bir farkla seçimi kazansa da YSK seçimi iptal etti. Ardından yapılan 23 Haziran seçimlerinde rakibi Binali Yıldırım'dan yine fazla oy alarak ikinci kez mazbatasını aldı. Göreve geldikten sonra yaptığı faaliyetlerle bazı kesimlerden tepki toplayan İmamoğlu, halen İBB Başkanlığı yapmaktadır.

Ekrem İmamoğlu, Dilek İmamoğlu ile evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ali Osman Ertan / Gündem Haberleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum