Instagram'dan para kazanma müjdesi!

Youtube'un milyarlarca insanla işbirliği içerisinde olması ve yüzbinlerce kullanıcıyı zengin etmesinin ardından Instagram'da nihayet harekete geçti. IG TV'de gösterilen reklamlardan kullanıcılara %55 pay vermeyi amaçlayan ekip, çalışmalarını sürdürüyor.

Instagram'dan para kazanma müjdesi!
08 Şubat 2020 - 19:32

IG TV projesiyle istenilen başarıya bir türlü ulaşamayan Instagram yönetimi kullanıcıların IG TV'den para kazanması için çalışmalara başladı. IG TV'ye ihtiyaç duymayan fenomenleri para kazanma yoluyla IG TV'ye çekmek isteyen Instagram ekibi kısa süre sonra partner programı devreye sokacak.

DETAYLAR ORTAYA ÇIKIYOR...
Instagram'da 1 milyar aktif kullanıcı var. Bu kullanıcıların büyük çoğunluğu halen 1 dakikalık videoları paylaşıyor. Özellikle video formatında dikey bir görüntü kabul eden IG TV'nin fazla kullanılmamasının en büyük sebebi de video formatı olarak biliniyor. Bu formatı değiştirmek isteyen Instagram yönetimi Youtube'un en çok kullanılan video sitesi olmasının temel sebebi olan para kazanma özelliğini de devreye sokacak. Yönetimin açıklamasına göre, "Instagram kullanıcılarının para kazanma özelliğini istediğini biliyoruz. Kısa sürede bu özelliği aktif etmenin yollarını arıyoruz. Şu anda çok ayrıntımız yok ama kısa süre içerisinde geliştireceğiz ve sizlerle paylaşacağız." dendi. Öte yandan Instagram'ın bir diğer özelliği de devreye sokacağı biliniyor.

EN ÇOK ETKİLEŞİMDE BULUNDUKLARIN...
Instagram'ın ana sayfayı çok fazla önemsediği bir gerçek. Insagram, ana sayfada kullanıcılara iki farklı yol sunmak istiyor. En az etkileşimde bulunduklarınız ve ana sayfada en fazla gösterilenler olarak iki kategori sunmayı planlayan Instagram, belirli kullanıcılara şu anda ana sayfada en fazla gösterilenler olarak bir özellik açtı. Ayrıca geliştirmelerin devam ettiği ve kısa sürede bu iki kategorinin devreye gireceği öğrenildi.

Facebook tarafından satın alındıktan sonra fotoğraf formatından çıkan ve sosyal medya platformu olma yolunda hızla ilerleyen Instagram, şu anda en çok kullanılan sosyal medya platformu durumunda. 1 milyar aktif kullanıcıya sahip olan Instagram, bot hesaplarla yaptığı mücadeleyle de fake hesapların önüne geçmiş durumda. Facebook şirketinin Instagram'ı ön plana çıkarıp Facebook'u biraz arka plana almasının ardından en yakın rakibi Twitter'a fark atan Instagram şu anda liderliği elinde bulunduruyor...

Sevim Ertan / Ajans Ekstra Haberleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum