İskambil oyununun galibi koronavirüs oldu!

Hindistan'da bir kamyon şoförü sıkıldığı için arkadaşlarını toplayıp iskambil oyunu oynadı. Oyunun sonunda tam 24 kişi koranavirüsten enfekte oldu.

İskambil oyununun galibi koronavirüs oldu!
29 Nisan 2020 - 11:42
Reklam
Hindistan'da ilginç bir olay meydana geldi. karantina ve sosyal mesafe kurallarından bunaldığını ve canının sıkıldığını söyleyen bir vatandaş arkadaşlar ile görüşüp iskambil oyunu oynadı. Ancak oyunların sonunda neredeyse herkes enfekte oldu.

"CANIM SIKILDI" DEDİ
India Times'ın haberine göre aynı şehirde "canının sıkıldığını" söyleyen bir kamyon şoförü daha, uzun zamandır sosyal mesafe kuralına uyduğunu ve enfekte olmayacaklarını düşünerek şehrin farklı yerlerinde arkadaşlarıyla bir araya geldi. Ayrı ayrı görüştüğü 15 kişiye virüs bulaştı.

Böylece Vijayawada şehrinde birkaç gün içinde neredeyse 40 kişiye virüs yayılmış oldu.

İSKAMBİL VE TOMBALA OYNAMIŞ
Olayların meydana geldiği Krishna bölgesi yetkililerinden Md Imtiyaz, yerel basına verdiği röportajda, kamyon şoförü erkek arkadaşlarıyla iskambil oynarken eşlerinin de bir araya gelip tombala oynadığını belirtti. Virüsün bulaştığı 24 kişi içinde hem kadınlari hem erkekler var.

Imtiyaz, "Bu iki vakada da koronavirüsün yayılmasının sebebi fiziksel mesafeyi korumamış olmalarıdır." dedi.

Andhra Pradesh eyaletinde koronavirüs vakasının en fazla görüldüğü şehir olan Vijayawada'da bugüne kadar 100'ün üzerinde vaka görüldü. Sosyal mesafe kuralları hâlâ geçerli

YORUMLAR

  • 0 Yorum