İsmail Kartal: Oyuncularıma Fenerbahçe'yi ezberlettim

Konyaspor Teknik Direktörü İsmail Kartal, maç sonu yaptığı açıklamada haklı bir galibiyet aldıkları belirtti.

İsmail Kartal: Oyuncularıma Fenerbahçe'yi ezberlettim
08 Kasım 2020 - 04:15
Reklam

Süper Lig'in 8. haftasında İttifak Holding Konyaspor, konuk olduğu Fenerbahçe'yi 2-0 yenerek4 hafta sonra sonra galibiyet gördü.

Karşılaşmanın ardından basın toplantısında açıklamalarda bulunan teknik direktörü İsmail Kartal, böylesine zor bir deplasmana 7 eksik oyuncuyla geldiklerini ifade etti.

"FENERBAHÇE'Yİ İYİ ANALİZ ETTİK"
Tüm oyuncularına sonsuz güveninin olduğunu dile getiren Kartal, "Her maç kazanmak için, iyi futbol oynamak için sahaya çıkıyorum. Hafta başından beri oyuncularımı iyi motive ettim. Çok çalıştık, Fenerbahçe'yi iyi analiz ettik. Özellikle üçüncü bölgede Fenerbahçe'nin fazla baskı yapmadığını biliyorduk. Fenerbahçe'yi üzerimize çekerek, sürekli oyunu geride kurup risk alarak, arkadaki boşlukları değerlendirip sonuca gitmek istiyorduk ve bu planımız tuttu." ifadelerini kullandı.

"TÜM PLANLARIMIZ TUTTU"
Fenerbahçe'nin akan oyundan çok duran toplarda etkili olduğunu vurgulayan Kartal, sözlerini şöyle tamamladı:

"Hafta içinde çok ciddi çalışmalarımız oldu. Alan savunmasına geçtik ve bazı oyuncularımıza özel görevler verdik. Oyuncularım da bu görevleri santim santim yerine getirdi. Fiziki olarak takımım iyi durumda. Tüm planlarımız tuttu. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Bu galibiyeti Konyaspor camiasına armağan ediyorum. Haklı bir galibiyet elde ettik. Fenerbahçe'ye bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum."


YORUMLAR

  • 0 Yorum