İsmail Saymaz'dan Beyaz TV iddiası

Ünlü gazeteci İsmail Saymaz, Beyaz TV'den teklif aldığını açıkladı. Melih Gökçek ve Osman Gökçek'in kanalı olan Beyaz TV'ye çıkmanın haysiyet ve onur kırıcı olduğunu söyleyen Saymaz, sosyal medyayı karıştırdı.

İsmail Saymaz'dan Beyaz TV iddiası
24 Ocak 2020 - 11:33
Reklam
Gazeteci-Yazar İsmail Saymaz, Twitter hesabından Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in sahibi olduğu Beyaz TV'den teklif aldığını açıkladı. İddialar sosyal medyayı karıştırdı.

İSMAİL SAYMAZ BEYAZ TV'Yİ NEDEN REDDETTİ?

Hürriyet Gazetesi'nde muhabirlik ve köşe yazarlığı yapan İsmail Saymaz, aynı zamanda CNN Türk'te Tarafsız Bölge programına sık sık yorumcu olarak katılıyor. Saymaz, sosyal medya hesabından dün yaptığı açıklamada Melih Gökçek'e seslenerek, Beyaz TV'den çok önemli iki sunucudan para karşılığında devamlı konuk olma teklifi aldığını ancak Beyaz TV'ye çıkmanın haysiyet ve onur kırıcı olmasından dolayı teklifi reddettiğini iddia etti. Eski Ankara Büyükşehir Başkanı Melih Gökçek ise henüz İsmail Saymaz'a karşılık vermezken, böyle bir teklifin gelip gelmediği ise resmi olarak henüz açıklanmadı.

İSMAİL SAYMAZ'A OLUMLU VE OLUMSUZ TEPKİLER GELDİ

Beyaz TV'nin izleyicileri İsmail Saymaz'a sert cevaplar verirken, Hürriyet okurları da İsmail Saymaz'a destek çıktı. Beyaz TV izleyicileri, İsmail Saymaz'ı Beyaz TV ekranlarında görmek istemediklerini söylerken, söz konusu durumun kesinlikle yaşanmayacağını ve Saymaz'ın iddialarından öteye gitmeyeceğini söylediler. Öte yandan Saymaz'a destek çıkan kitle ise kararın son derece doğru olduğunu ve Beyaz TV'ye çıkması durumunda "tarafsızlık" ilkesini kaybedeceğini dile getirdiler.

İSMAİL SAYMAZ KİMDİR, NEREDE ÇALIŞIYOR?

Erzurumlu olarak Rize'de dünyaya gelen İsmail Saymaz 11 Temmuz 1980 doğumludur. Lise yıllarında sağcı bir görüşe sahip olan Saymaz, üniversite yıllarında öğretmenlerinin de yönlendirmesiyle okuduğu kitaplar sonrasında sol kesime kaymıştır. 13 tane kitap yazan İsmail Saymaz'ın en çok okunan kitaplarından bir tanesi de Sıfır Tolerans adlı kitabıdır. İsmail Saymaz halen Hürriyet gazetesinde editör, yazar ve muhabir olarak çalışmaktadır. Öte yandan İsmail Saymaz, Ali İsmail Korkmaz'ı darp eden polislere ait görüntüleri ortaya çıkararak birçok yerden ödül almıştır.

Murat Şeker / Gündem Haberleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum