İspanyol basını: Barcelona'ya kayyum atanabilir

Pandemi nedeniyle birçok kulüp gibi Barcelona da borçlarını ödemekte zorlanıyor. Katalan ekibi sporcu maaşlarında 190 milyon euroluk indirim yapamazsa iflas tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir.

İspanyol basını: Barcelona'ya kayyum atanabilir
10 Kasım 2020 - 16:44
Reklam

Önceki hafta Josep Maria Bartomeu'nun başkanlıktan istifa etmesi üzerine geçici başkanla yönetilen Barcelona'da mali şartlar da pandeminin etkisiyle zorlaştı.

SER Catalunya'nın haberine göre; Barcelona, futbol takımı dahil tüm sporcularıyla yeniden pazarlık masasına oturdu.

190 MİLYON EURO MAAŞ İNDİRİMİ GEREKLİ
Oyuncularından fedakarlık bekleyen Barça, 190 milyon euro maaş indirimi sağlamak zorunda. Bu indirimi sağlayamazsa kulüp iflas davasına gidecek.

Ayrıca haberde Barça'nın günü geçmiş borçları da dahil olmak üzere uzun süredir alacaklılara ödeme yapmadığı bilgisine de yer verildi. 

Alacaklılardan birinin mahkemeye gitmesi durumunda Barcelona'nın iflas noktasına geleceği de belirtildi.

BARCELONA'YA KAYYUM ATANABİLİR
Katalan kulübünün, Amerikan yatırım bankası Goldman Sachs ile bir kredi için pazarlık yürüttüğü ancak bu pazarlığın şartlarının da ağır olduğu vurgulandı.

Faizleriyle birlikte Barça'ya 1.6 milyar euroluk yük getirecek bu kredi anlaşması gerçekleşemezse, Barcelona'ya borç ödemeleri için bir kayyum atanacağı ve ödemeler tamamlanana dek kulübün varlıklarını satabileceği de vurgulandı.

Barcelona'nın toplam borcunun 820 milyon euro olduğu ve bunun 400 milyon euro'yu aşan kısmının Ağustos 2021'e kadar ödenmesi gerektiğinin altı çizildi


YORUMLAR

  • 0 Yorum