İsrailli gazeteciden Erdoğan itirafı

Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde koronavirüsle büyük bir mücadele veren hükümetin yaptığı işler dünya basınında da konuşulmaya devam ediyor. Ücretsiz maske dağıtımı yapacak olan Türkiye'yi örnek almamız gerek diyen İsrailli gazeteci Amichai Stein gündem oldu.

İsrailli gazeteciden Erdoğan itirafı
08 Nisan 2020 - 17:10
Reklam
Türkiye'nin her vatandaşa ücretsiz maske vermesinin yankıları yurtiçi basınının yanı sıra dünya basınında da geniş yankı buldu. Özellikle Avrupa ve ABD'de maske bulmakta sıkıntı çekilirken, Türkiye'nin sağlıkçılar başta olmak üzere vatandaşlarını da bu konuda mağdur etmemesi birçok ülkenin de takdirini kazandı.

İSRAİLLİ GAZETECİDEN ŞAŞIRTAN SÖZLER
Türk düşmanlığı ve Erdoğan karşıtlığıyla tanınan İsrailli gazeteci Amichai Stein, attığı tweetle herkesi şaşırttı. Türkiye'de maskelerin ücretsiz dağıtıldığı haberini alıntılayan Stein, "Buna söylediğime inanamıyorum ama Erdoğan'ı örnek almalıyız." paylaşımında bulundu.Öte yandan ölümcül virüsle ilgili Türkiye'nin aldığı önlemler de dünya basınının gündeminden düşmüyor. Vaka sayısına göre ölüm oranının az görüldüğü Türkiye'de maske ve solunum cihazının yüksek olması da Batı'yı kıskandırmaya devam ediyor. AB'nin bünyesinde bulunan ancak hiçbir yardım alamayan İtalya ve İspanya'ya da yardım eden Türkiye, uluslararası platformda da birçok teşekkür aldı.

Bilindiği üzere Erdoğan'ın talimatıyla maske satışı yasaklanmış ve ücretsiz maske dağıtımına PTT aracılığıyla başlanmıştı.

Ali Osman Ertan - Dünya Haberleri

FACEBOOK YORUMLAR