İstanbul-Diyarbakır otobüs hattında koronavirüs paniği!

İstanbul'dan yola çıkıp Diyarbakır'a hareket eden otobüste seyahat eden bir yolcunun koronavirüs testinin pozitif olduğunu muavine söylemesi sonucu ortalık karıştı.

İstanbul-Diyarbakır otobüs hattında koronavirüs paniği!
Editör: Rojhat Caner
03 Haziran 2020 - 23:10
Reklam

Kovid-19 ile mücadelenin sonucunda artık normalleşmeye geçilen hayatın zorlukları da ortaya çıkmaya devam ediyor. İstanbul'dan Diyarbakır'a hareket eden bir yolcu otobüsünde koronavirüs olduğunu söyleyen şahıs ortalığı ayağa kaldırdı.

İstanbul'da 2 gün önce Kovid-19 testi yaptıran ve sonucu çıkmadan bugün Diyarbakır'a doğru otobüsle yola çıkan Süreyya Ç., yolda kendisini arayan kişiden testinin pozitif çıktığını öğrendi.

MUAVİNE SÖYLEDİ
Süreyya Ç. durumu muavine bildirince otobüs şoförü de yaşlı kadını otobüsle Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Yaşlı kadın burada karantinaya alındı.

TÜM YOLCULARA TEST
Otobüs ise tekrar Diyarbakır'a doğru yola çıktı. Bunun üzerine emniyet ekipleri durumu Bolu'daki polise bildirdi. Otobüs sürücüsüne de bilgi verilirken, Bolu gişelerinde polis ve sağlık ekipleri beklemeye başladı. Otobüs, Bolu'da TEM yolu Batı gişelerinde durduruldu. Otobüs, Refika Baysal Toplum Sağlığı Merkezi’ne götürülürken, araçta bulunanların testlerinin yapılacağı bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum