İstanbul'un koronavirüs haritası açıklandı

Koronavirüsün ülkemizde görülmesinin ardından İstanbul'da vakalar gittikçe artıyor. Paylaşılan haritaya göre İstanbul'un birçok ilçesinde koronavirüs vakası görülürken, yoğunluğun yaşandığı 3 ilçede vaka sayısı epeyce fazla.

İstanbul'un koronavirüs haritası açıklandı
08 Nisan 2020 - 11:54
Reklam
Koronavirüsün en çok bulunduğu il olan İstanbul'da ilçelerde yoğunluk haritası da paylaşıldı. Haritaya göre Avrupa Yakası'nda koronavirüs vakası durumu oldukça yüksek.

EN ÇOK VAKA ESENLER, BAYRAMPAŞA VE BAĞCILAR'DA!
Paylaşılan haritaya göre, koronavirüs vakasının en çok görüldüğü ilçeler Esenler, Bayrampaşa ve Bağcılar oldu. Vakaların bu denli yüksek olmasında ise nüfus yoğunluğu bir neden olarak görülüyor. Vakalar batıya gittikçe azalmasına rağmen çarpık kentleşmenin olduğu Esenyurt'ta da vaka sayısı oldukça fazla görünüyor.

TOPLU TAŞIMA KULLANIMI AZALDI
İstanbul'da halkın önemli kısmı koronavirüs tedbirlerine karşı önlem almış durumda. Ancak işe gitmek zorunda olan bir kesim ise halen toplu taşımayı kullanmak zorunda kalıyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da yaptığı açıklamayla toplu taşıma kullanımının %90 azaldığını söylemişti. Minibüsler ise bu noktada yasaklara çok fazla uymayarak problem teşkil etmeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığı'nın aldığı kurallar neticesinde ise kolluk kuvveleri kurallara uymayan minibüs şoförlerine ceza kesmeye devam ediyor.

VAKA SAYISI YATAY SEYREDİYOR
Son birkaç gündür Türkiye'de vaka ve ölüm sayıları yatay seyrediyor. Ancak tedbirlere uymaya devam etmenin azami önemli olduğu da aşikar. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun aldığı kararlara yeterli uyulması durumunda ise haziran ayı ortalarında koronavirüsün ülkemizde azalması bekleniyor.

Ercan Ertan - Gündem Haberleri

Biz de Ajanshatti.com olarak #EvdeKal kampanyasına desteğimizi her fırsatta olduğu gibi yine açıklıyoruz.

FACEBOOK YORUMLAR