İtalya'da durum ciddileşiyor

Çin'de ortaya çıkan koronavirüs salgını, dünya genelinde yayılmaya devam ediyor. Ancak son zamanlarda virüsten en çok etkilenen ülke olan İtalya'da ölü sayısı 27'ye yükseldi. Son yaşanan gelişmeler durumun gittikçe daha da kritik hale geldiğini gözler önüne seriyor.

İtalya'da durum ciddileşiyor
04 Mart 2020 - 05:21

Çin'in Wuhan kentinde oratay çıkan ve ölümlere sebebiyet veren koronavirüs salgını, gittikçe ciddi bir hal almaya başladı. İtalya'da yaşanan gelişmeler ise insanları telaşlandıracak cinsten.

Koronavirüsten en çok etkilenen ülkelerin başında hiç şüphesiz İtalya geliyor. Ülkede oldukça hızlı bir şekilde yayılan virüs, son gelen haberlere göre yaşanan vakalar sonucunda ölü sayısını 27'ye çıkardı. Dünya geneli ölümle sonuçlanan vakaların sayısı da böylece 79'a yükselmiş oldu. 


BORELLI 'DEN AÇIKLAMA GELDİ
İtalya Sivil Savunma Genel Müdürü olan Angelo Borelli, ülkenin genel durumu hakkında bilgilendirici bir toplantı yaptı. Borelli, ölü saysının 27'ye çıktığını belirtti. Bunun yanı sıra ülke çapında virüsün tam 2 bin 263 kişiye bulaştığını da sözlerine ekledi. Hastalıktan kurtulanlar da olduğunu belirten Angelo Borelli, şu ana kadar tam 160 kişinin virüsten kurtulduğunu belirtti.


FRANSA'DAN AÇIKLAMA
Virüsten etkilenen bir diğer Avrupa ülkesi Fransa'dan ise yeni bir açıklama geldi. Fransa Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre ülkede 13 yeni vaka tespit edildi. Bu açıklaa sonrası istatistiklere göre ülkede koronavirüs valası 204'e yükseldi. Yine bir vakanın hayatını kaybettiği de resmi olarak açıklandı. 92 yaşındaki bir hastanın virüs sebebiyle ölmesi üzerine hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi.


İSPANYA'DA MAÇLAR SEYİRCİSİZ!
İspanya'dan da gelen açıklamalara göre virüsün yayılması önlenemiyor. Efekte olmuş insan sayısının 114'ten 150'ye çıktığı bildirildi. Bu hastaların 7'sinin yoğun bakımda olduğu da gelen biligiler arasında. Tüm bunlara rağmen hükümet ek tedbire gerek olmadığına kanaat getirdi. Bunu yano sıra mart ayında oynanacak olan bazı basketbol ve futbol maçlarının seyircisiz oynamasına hükmedildi.


Öte yandan diğer Avrupa ülkelerinden de çeşitli bilgiler gelmeye devam ediyor. Almanya'da efekte olmuş vatandaş sayısının 196 olduğu resmi olarak kayıtlara geçti. İsviçre'de ise bu sayı 55 olarak tespit edildi.


Rojhat Caner / Dış Haberler

YORUMLAR

  • 0 Yorum