Kabe'de Koronavirüs önlemi

Suudi Arabistan yönetimi Kabe'yi ziyarete kapattı. Kabe TV'den de açıkça görülen bu hareketin dezenfekte çalışmalarıyla alakalı olduğu öngörülüyor.

Kabe'de Koronavirüs önlemi
05 Mart 2020 - 19:57

Çin'de boy gösteren sonrasında neredeyse tüm dünyada artan vakalara sebep olan Koronavirüsü umre ziyaretlerini de etkiledi. Suudi Arabistan kabeyi ziyarete kapattı.

KORONAVİRÜSÜ İÇİN KABE'DE DETAYLI TEMİZLİK
Her yıl milyonlarca Müslüman'ın umre ve hac görevi için ziyaret ettiği kabe Suudi Arabistan'ın aldığı kararla ziyarete kapatıldı. Koronavirüsünden çekinen Suudi yönetimi, temizlik için kolları sıvadı. Kabe TV canlı yayınına da yansıyan görüntülerde bir ekibin detaylı bir temizlik yaparak Kabe çevresini dezenfekte ettiği görülüyor.Suudi yönetimi Kabe'nin yeniden ziyarete açılmasıyla alakalı henüz bir açıklama yapmadı. Yetkililerden alınan bilgiye göre, Kabe'nin kısa süre içerisinde yeniden ziyarete açılması bekleniyor.

UMRE PARALARI TARTIŞMA KONUSU OLDU
Umre ziyareti için Suudi Arabistan'a giden binlerce Müslüman ise Kabe'nin kapatılmasının ardından umre paralarının iade edilip edilmeyeceğini sorguluyor. Suudi yönetimi bu konuyla alakalı da henüz bir açıklama yapmadı.

Ercan Ertan / Dünya Haberleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum