Koronavirüs, Türkiye'de görüldü

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan Koronavirüs ne yazık ki ülkemizde de görüldü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüsün şehrini açıklamazken hastanın dış dünyadan soyutlandığını ve karantinaya alındığını ifade etti.

Koronavirüs, Türkiye'de görüldü
11 Mart 2020 - 08:24

Çin'in Wuhan eyaletinde ortaya çıkan ve kısa sürede neredeyse tüm dünyaya yayılan ölümcül virüs Koronavirüsü ne yazık ki ülkemizde de görüldü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Avrupa'dan gelen bir vatandaşın virüs nedeniyle hastaneye kaldırıldığını açıkladı.

MÜCADELE PLANIMIZ HAZIR
Bugüne kadar Koronavirüsüne karşı aldığı önlemlerle muhalefet tarafından bile olumlu yorumlar alan Koca, koronavirüse karşı vatandaşların gerekli tedbirleri alması gerektiğini ifade ederken, Sağlık Bakanlığı'nın bu konudaki tüm önlemleri aldığını vurguladı.

Yurtdışından gelen vatandaşlara da uyarılarda bulunan Koca, 14 gün boyunca kendilerini dış dünyadan soyutlamaları gerektiğini belirtti. İş yerlerinden izin almaları için Sağlık Bakanlığı'nın her türlü yardımda bulunacağını da ifade eden Bakan Koca, vatandaşlara da bir takım önlemler alınması yönünde öğütlerde bulundu.

Hapşırma ve öksürme olaylarının Koronavirüsün ilk belirtisi olduğunu ifade eden Koca, dirseğin ön tarafına hapşırılmasını ve dezenfektanlarla sürekli ellerin yıkanması gerektiğinin altını çizdi. Öte yandan tokalaşmalara da bir süre ara verilmesi gerektiğini söyleyen Koca, ülke olarak her türlü felakete karşı önlem alacaklarını ifade etti.

Sevim Ertan / Sağlık Haberleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum