Koronavirüsü şimdi de ABD'de görüldü

Çin'de ortaya çıkan salgın hastalık, dünyayı tehdit etmeye devam ederken, yetkililerden koronavirüs hakkında çok korkutucu bir açıklama geldi. Virüsün daha da güçlendiğini ve yayılma kabiliyetini artırdığı bildirildi.

Koronavirüsü şimdi de ABD'de görüldü
27 Ocak 2020 - 03:53
Reklam
Çin'de koronavirüs adıyla ortaya çıkan salgın hastalık için yetkililer yeni bir açıklama yaptı. Ancak bu açıklama durumun ne kadar ciddi boyutlarda olduğunu gözler önüne serdi.

MAALESEF GÜÇLENİYOR
Çin'in Ulusal Sağlık Bakanı Ma Xiaowei, tüm dünyayı endişeye sevk edecek açıklamalar yaptı. Durumun ciddi olduğunu belirten Xiaowei, koronavirüsün kısa süre içerisinde bulaşma yeteneğini geliştirdiğini ve hızlandığını açıkladı. Virüsün yayılma hızı ile paralel olarak daha dirençli bir hale geldiği de söylendi. Korkutan açıklamalarına devam eden Ma, uzman kişilerin virüs hakkında henüz net bilgiler alamadıklarını ve virüsün mutasyon halinde büyük tehditler oluşturduğunu söyledi.

Ülkeye yayılan yeni tipte olan koronavirüsünün tam 1975 kişiye bulaştığı belirtildi. 56 kişi hayatını kaybetti. 324 kişinin durumu ise oldukça ağır. Müşaade altında olanların sayısı ise 21 bin 556 kişi.

HIZLA ÜLKE DIŞINA ÇIKTI!
Çin'de birçok ölüme yol açan koronavirüsü, hızlı bir şekilde enfekte olarak ülke dışına çıktı. Virüs Çin'in dışında Japonya, Güney Kore Tayvan, Tayland, Vietnam, Avusturulya ve Malezya'da görülen virüs, Avrupa'da Fransa ve Kuzey Amerika Kıtası'nda ABD ve Kanada ülkelerinde görüldü.

BİR ABD EYALETİNDE DAHA GÖRÜLDÜ!
Koronavirüsü ABD'nin Washington ve Chicago eyaletlerinde görülmüştü. Ancak yeni bir vaka da California eyaletinde ortaya çıktı. Eyalete gelen Çinli bir turistte tespit edilen koronavirüsü üzerine şahıs hemen karantina altına alındı ve temas ettiği kişiler kontrol ediliyor. Virüsün oldukça hızlı bir şekilde yayılması dünya genelinde panik yaratmaya devam ediyor.

ABD KONSOLOSLUĞUNU TAHLİYE EDİLECEK
Amerika Birleşik Devletleri Çin'in Wuhan eyaletindeki konsolosluğunu tahliye ederek personellerini geri alacak. Ayrıca yine eyalette bulunan 250 vatandaşını tahliye edip kurtaracak.

Rojhat Caner / Dünya Haberleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum