Kremlin'de koronavirüs çıktı! Putin karantinada...

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, çalışma arkadaşlarından birinde koronavirüs (Covid-19) tespit edilmesinin ardından kendisini karantinaya alan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kendisini iyi hissettiğini ve sağlığının iyi olduğunu açıkladı.

Kremlin'de koronavirüs çıktı! Putin karantinada...
16 Eylül 2021 - 02:28
Reklam

Rusya Devlet Başkanı Vladimir PutinTacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman ile dün yaptığı telefon görüşmesinde Kremlin Sarayı'nda çalışan bir personelde koronavirüs (Covid-19) tespit edildiğini belirterek, kendisini karantinaya aldığını duyurmuştu.

PUTİN KENDİNİ KARANTİNAYA ALDI
Rus liderin karantina kararının ardından bugün Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov yaptığı basın açıklamasında, Putin'in sağlık durumunun iyi olduğunu ve kendisini iyi hissettiğini duyurdu.

Putin'in daha önce Covid-19'a karşı Sputnik V aşısı olduğunu hatırlatan Peskov, "Putin kendini çok iyi hissediyor. Tamamıyla sağlıklı ve çalışmayı sürdürüyor. Hem Putin hem de Sputnik V aşısının olağan biçimde çalıştığını söyleyebilirim. Sputnik V’nin oldukça yüksek düzeyde etkili olduğu kanıtlanmış oldu. Putin’in etkinlik düzeyi ise daha da yüksek" dedi.

DOKTORLAR YAPILMASI GEREKEN HER ŞEYİ YAPIYOR
Ayrıca doktorlar tarafından Putin'e gerekli testlerin yapıldığını ve çevresinde çalışan kişilerin en aza indirildiğini aktaran Peskov, "Gerekli testleri yapıyorlar. Uzman doktorlar bu durumda yapılması gereken her şeyi yapıyor" ifadelerini kullandı.

Peskov, Putin'in karantina sürecinin ne zaman sonlanacağına ise doktorların karar vereceğini bildirdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum