Kuaförler, camiler, kafe ve restoranlar açılıyor mu?

Koronavirüs ile çetin bir savaşa tutuşan Türkiye, gelen verilerin düşmesi ile yavaş yavaş rahatlamaya başladı. Peki uzun süredir kapalı olan kuaförler, camiler, kafeler ve restoranlar açılacak mı? Kuaförler, camiler, kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? İşte detaylar...

Kuaförler, camiler, kafe ve restoranlar açılıyor mu?
Editör: Rojhat Caner
04 Mayıs 2020 - 15:19
Reklam
Koronavirüs salgını sebebiyle Mart ayında kapatılan kuaförler, camiler, kafe ve restoranlar için hükümet tarafından yeşil ışık yanmaya başladı. Gelen vaka, iyileşme ve ölüm sayılarının olumlu yönde gelişmesi herkese nefes aldırmaya başladı. Bunun üzerine Mayıs ayı içerisinde bahsi geçen işletmelerin artık açılması öngörülüyor. Peki uzun süredir kapalı olan kuaförler, camiler, kafeler ve restoranlar açılacak mı? Kuaförler, camiler, kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? Konu ile alakalı Abdulkadir Selvi'den önemli bir haber geldi.

Tüm dünya koronavirüsle mücadele ederken Türkiye, virüsle savaşta tedbirleri en başında ve en sıkı şekilde alan ülkelerin başında geliyor.

Koronavirüsün ülkemizde görülmesiyle bilikte peş peşe önlemler alınırken; 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkması kısıtlandı.

VERİLER OLUMLU
Eczaneler ve marketler dışında her türlü kafe, pastane, AVM ve diğer işletmelerin yanında berber ve kuaförler yasaklanırken; 31 ilde hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamaları uygulanmaya başlandı.
Tüm bu önlemler ve sağlık çalışanlarının özverili mücadelesiyle koronavirüse karşı kritik eşik aşıldı. Günlük vaka ve ölü sayıları düşerken, iyileşen hasta sayısı hızla artıyor.

BAKAN KOCA İYİMSER
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da dün yaptığı açıklamada "11 Mart’tan bu yana, ilk kez iyileşen hasta sayımız, mevcut koronavirüs hasta sayımızı geçti. Tedbirlere uyuldukça, sonuç, çok daha iyi olacak" ifadelerini kullandı.

Alınan olumlu sonuçlar sonrasında normalleşme süreci için çalışmalar hızlanırken, gözler bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan bbaşkanlığında yapılacak olan Bakanlar Kurulu'na çevrildi.

ABDULKADİR SELVİ MÜJDEYİ VERDİ
Kritik Bakanlar Kurulu öncesi aldığı son bilgileri Hürriyet Gazetesi'ndeki köşesinde paylaşan gazeteci Abdulkadir Selvi, "İşte normalleşecek sektörler" başlıklı yazısında normalleşme sürecinde atılacak adımları yazdı.

Yazısında "Gözünüz aydın" diyen Selvi; berber, kuaför, kafe ve restoranların mayıs ayı içinde açılacağını iddia ederken; camilerin açılacağı tarih ve uçuşların başlayacağı tarih olarak haziran ayını işaret etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum