Luiz Gustavo neden stoper oynamıyor?

Süper Lig'in 31. haftasında, Gençlerbirliği Fenerbahçe karşılaşmasında sarı-lacivertli takımda stoper bölgesinde maça Jailson ile başlanması ve daha sonra da oyun içerisinde Ozan Tufan'ın o bölgeye geçmesi taraftarları isyan ettirdi. Tepkilerini sosyal medya mecralarında dile getiren taraftarlar stoper bölgesine neden Luiz Gustavo'nun oynamadığı sorusunu sormaya başladılar. Peki Luiz Gustavo neden stoper oynamadı? Luiz Gustavo stoper bölgesinde oynayabiliyor mu? İşte bu sorunun cevabı...

Luiz Gustavo neden stoper oynamıyor?
Editör: Rojhat Caner
07 Temmuz 2020 - 22:04
Reklam

Süper Lig'de 31. haftasında karşı karşıya gelen Gençlerbirliği Fenerbahçe mücadelesinde kazanan olmadı. Ancak maç içerisinde Fenerbahçe'nin stoper bölgesindeki tercihleri taraflara saç baş yoldurdu. Stoper bölgesinde Jailson'a görev veren Fenerbahçe teknik direktörü Tahir Karapınar, maç içerisinde Ozan Tufan'ı stoper bölgesine çekti. Bu durum sarı-lacivertli taraftarlar tarafından tepki ile karşılandı. Sosyal medyadan birçok taraftar neden Luiz Gustavo'nun stoper oynamadığı sorusunu sormaya başladı. Peki Luiz Gustavo neden stoper oynamıyor? Luiz Gustavo stoper pozisyonunda oynayabiliyor mu?

YENEKLERİ YATKIN
Luiz Gustavo topu çok iyi kesen ve rakibi markaja alan yetenekleri ile ön planda olan bir oyuncu. Nispeten iyi bir boyu da olan yıldız isim tüm bu özelliklere rağmen stoper bölgesinde tercih edilmiyor. Peki Stoper eksiğine rağmen Luiz Gustavo'nun bu bölgede değerlendirilmemesinin sebebi nedir?

MARSİYA'DAN BU SEBEPLE AYRILDI!
Marsilya'da oynadığı dönemde bu yetenekleri sebebiyle sık sık stoper bölgesinde oynatılan yıldız isim bundan oldukça rahatsızdı. Çok sevdiği Marsilya takımından ayrılma sebeplerinden biri de defansta oynatılmasıydı. Bu sebeple Fenerbahçe'ye transfer olurken stoper bölgesinde oynatılmama konusunda söz alan oyuncu, bu konuda kararlı. Durumu bilen teknik heyet stoper eksikliğinde dahi oyuncuyu o bölgeye çekmiyor.

ERSUN YANAL DÖNEMİNDE OYNAMIŞTI AMA...
Ersun Yanal döneminde takıma katılan Luiz Gustavo, birkaç kez stoper bölgesinde denendi. Ancak yıldız isim konuyla alakalı rahatsızlığını dile getirince bölgesinde bir daha ayrılmadı. Gençlerbirliği mücadelesinde Ozan Tufan'ın stoper bölgesine çekilmesindeki en büyük sebep alternatifsizlik olarak görünüyor

YORUMLAR

  • 0 Yorum