Meteoroloji'den İstanbul'a kar uyarısı

Türkiye'nin birçok iline kar yağışı hakim... Soğuk hava sonunda İstanbul'a da uğrayacak mı? İstanbul'a ne zaman kar yağacak? İstanbul'a hafta sonu kar yağacak mı? Detaylar haberimizde...

Meteoroloji'den İstanbul'a kar uyarısı
03 Şubat 2020 - 08:30

İstanbullular kara hasret... Meteorolojiden İstanbul'da oturanlara ise kar müjdesi geldi. Yapılan açıklama göre, bu sene henüz karla tanışamayan İstanbul, çarşamba gününün ardından bu sene kar hasretini giderecek.

ÇARŞAMBA GÜNÜ KARLA KARIŞIK YAĞMUR
Alınan bilgilere göre, çarşamba günü kuzeyden esen rüzgarla bölge soğuyacak, özellikle çarşamba günü öğle saatlerinden sonra etkisini gösterecek soğuk beraberinde karla karışık yağmuru getirecek. Perşembe günü etkisini arttıracak olan soğuk hava bölgeye yoğun bir kar yağışının düşmesiyle devam edecek. Öte yandan yapılan açıklama göre kar yağışının hafta sonu da sürmesi bekleniyor.Meteoroloji en düşük sıcaklığın 0 dereceye kadar düşmesinin ardından İstanbulluları soğuğa karşı uyarıyor. Ayrıca belediyeler de sokak hayvanlarına karşı önlemler almaya devam ediyor. Bölgedeki kar yağışının şiddetlenmesi durumunda ise evsiz vatandaşlar spor salonlarına yerleştirilecek.

OKULLAR TATİL OLABİLİR Mİ?
3 Şubat 2020 itibariyle sömestr tatilinden dönen öğrenciler ise merakla bu kar yağışının tatile gebe olup olmadığını merak ediyor. Soğuk havaya bakılırsa, kar yağışından dolayı İstanbul'da bazı olumsuzluklar yaşanması muhtemel. Ulaşımın aksaması durumunda İstanbul'da okullar tatil edilebilir.

İSTANBUL'A ESKİSİ GİBİ KAR YAĞMIYOR
2000'li yılların başlarında günlerce süren kar yağışları küresel ısınmanın da etkisiyle İstanbul'da eskisi kadar etki etmiyor. Geçen sene sadece 1 kez kar yağarken, barajların doluluk oranına da kar yağmaması fazlasıyla etki ediyor. Ayrıca, kar İstanbul'a yağdıktan sonra hayatı felç etmesiyle de ünlü... 5 sene önce yağan kar yağışında metrobüs seferleri aksamış ve Yenibosna'dan Beylikdüzü'ne yürümeye çalışan vatandaşlar zor anlar yaşamışlardı.

Ali Osman Ertan / Gündem Haberleri

YORUMLAR

  • 1 Yorum