Nurdan Damla 'En İyi Yazar' ödülünü aldı

Yazdığı kitaplarla yoğun ilgi gören yazar Nurdan Damla'ya Vefa Ödülleri Edebiyat dalında Yılın Yazarı ödülü verildi. Törene Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla da katıldı...

Nurdan Damla 'En İyi Yazar' ödülünü aldı
29 Ocak 2020 - 20:12

Hz. Hatice, Hz. Zeyneb ve Hz. Fatıma adlı kitaplarıyla dikkat çeken ve tam 66 kitabı bulunan ünlü yazar Nurdan Damla'ya İdareciler ve Bürokratlar Derneği'nden büyük onur...

Her sene düzenlenen Vefa Ödülleri kapsamında birçok ödülün verildiği gecede yazar Nurdan Damla da Edebiyat dalında Yılın Yazarı ödülünü aldı. Yazdığı kitaplarla dikkatleri çeken Nurdan Damla'nın ödül öncesinde heyecanlı olduğu da gözlerden kaçmadı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla'nın da teşrifleriye düzenlenen törene Emekli Vali Adnan Yılmaz'ın yanı sıra birçok siyasetçi de katıldı. Nurdan Damla sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla İdareciler ve Bürokratlar Derneği'ne teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.NURDAN DAMLA KİMDİR?
Nurdan Damla, 1963’te doğdu. Şiir, makale, deneme, hikaye ve roman çalışmaları küçük yaşlardan itibaren çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlandı.Yazdığı birçok tiyatro oyunu sahnelendi. Edebiyatın değişik alanlarında ödüller aldı. Türkiye Yazarlar Birliği’nin,Çocuk Edebiyat Ödülü’nü alan ‘’365 Günde Sevgili Peygamberim’’eseri yirmi dile çevrildi. Çocuk Edebiyatçıları Birliği kurucularından olup, Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği’nin Yayın Kurulu Başkanlığı’nı yaptı. TRT'de bugün hâlâ ilgiyle izlenen ve yayınlanan Kumdan Kıssalar belgeselini hazırladı. Yurt içi ve dışında konferans, seminer çalışmaları sürmekte olup evli üç çocuk annesidir.

Murat Şeker / Ajans Ekstra Haberleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum