SİHA'lar Esad'ın korkulu rüyası oldu

Esad rejimine SİHA'larımız ağır darbe vermeye devam ediyor. Rusya'nın hava savunma sistemini devreye sokmasına rağmen ağır kayıplar veren Esad rejimi çaresiz durumda...

SİHA'lar Esad'ın korkulu rüyası oldu
02 Mart 2020 - 20:41
Reklam
Türkiye, Suriye'de Bahar Kalkanı harekatıyla katil Esad rejimi ve onu destekleyen Rusya ve İran'a haddini bildirmeye devam ediyor. 36 askerimizin şehit edilmesinin ardından yapılan operasyonlarda çok sayıda Esad rejimine bağlı asker öldürülürken, doçka, tank, uçak ve diğer mühimmatlar da yok ediliyor.

SİHA'LAR AKTİF GÖREVDE!
Bahar Kalkanı harekatının hemen ardından Rusya'nın Suriye hava sahasını kapatması da Türk askerini durduramadı. Askerlerimiz hem havadan hem de karadan belirlenen hedefleri yok etmeye devam ediyor. Son olarak Esad rejiminin güneye doğru ilerlemesini tespit eden SİHA'lar nokta atışıyla hedefleri imha etti. Operasyonda F-16'lar kadar aktif rol oynayan yerli malı SİHA'lar komandolarımızın yanında yer almaya devam ediyor.

RUSYA ŞAŞKIN
Hava savunma sistemlerini alt eden SİHA'lar savaş tarihinde de eşi benzeri görülmemiş bir taktikle Esad rejimini yok etmeye devam ediyor. Masum Suriye halkını yerlerinden eden ve milyonlarca insanın ölümüne sebep olan katil Esad rejimi, Türk ordusunun her türlü manevrasında bir kez daha yok oluyor. Esad'ın daimi koruyucusu Rusya ise, hava sahasını kapatmasına rağmen SİHA'lara engel olamadıkları için şaşkın durumdalar. Sinyal bozucularla hava savunma sistemlerini alt eden SİHA'lar şu ana kadar Esad rejimine ağır kayıplar verdirdi.

DIŞ BASIN DA DUYURDU
SİHA'ların başarısı sadece Türk basınında değil Avrupa ve Amerika basınında da geniş yer buldu. "Esad, gerçek bir orduya karşı havadan izlenmeye alışkın değil." diyerek SİHA'ların Esad konvoyunu vurduğu görüntüleri paylaşan yabancı basın Türk ordusunun güç gösterisinde bulunduğunun da altını çiziyor.

TSK, havada ve karada Esad'a karşı operasyonlarına devam ederken, Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Moskova'da 5 Mart günü yüzyüze bir toplantı gerçekleştirerek İdlib sorununa çözüm bulmaya çalışacak.

Ali Osman Ertan / Gündem Haberleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum