TikTok uygulama güvenliği için yeni adımlar atıyor

TikTok, evebeynlerin uygulamayı kullanan çocuklarını korumasını kolaylaştıracak birtakım yeni özellikler yayınlayacağını duyurdu. TikTok Aile Eşleştirme Modu isimli bu arayüzde uzaktan ayarları değiştirme, yabancı gönderileri engelleme gibi özellikler yer alacak.

TikTok uygulama güvenliği için yeni adımlar atıyor
18 Kasım 2020 - 17:44
Reklam

Trump hükumetinin baskısı altında kalan Çinli ByteDance, TikTok’taki aile eşleştirme modunda iyileştirmelere gitme kararı aldı. Ebevenlerin çocuklarının hesaplarındaki hareketleri, videolarına kimlerin yorum yapabileceği ve sayfalarının kimlere açık olabileceği konusunda kontrol sağlayan moda aileler artık uzaktan da erişim sağlayabilecek. 

AİLELER ÇOCUKLARINI KONTROL EDECEK
Firma, çocukların ebeveynlerinin cihazlarını kontrol etmesini ve cihazlarıyla eşleşmesini kaldırma seçeneğini korudu. Söz konusu kaldırma işlemi gerçekleştiğinde aile büyüklerine bir uyarı gidiyor. Bu özellikleri etkinleştirmek içinse ayarlardan aile eşleştirme seçeneğini aktif etmek, ardından takip edilecek cihaza gelen QR kodu okutmak yeterli olacak. 

TikTok yayınladığı basın bülteninde , “Amacımız platformda doğrudan mesajlaşmayı 16 yaşın üzerinde sınırlamak. 18 yaşın altındaki kullanıcıların ise hesaplarını özel olarak ayarlamalarını sağlamak” ifadelerini kullandı.

YASAK KARARINA 15 GÜN UZATMA
Çinli firmanın yaptığı bu yenilik, ABD operasyonlarının zorunlu satışı için 15 günlük bir uzatma aldıktan birkaç gün sonra geldi. ABD’de 100 milyon kullanıcısı bulunan üst şirket ByteDance, Eylül ayında Oracle ve Walmart ile TikTok Global adlı yeni bir şirkette % 20 hisse alacak bir anlaşma yapmıştı. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum