Tinder'dan kullanıcılara panik butonu müjdesi

Çöpçatan sitelerinin en başarılısı olarak bilinen Tinder, panik butonu özelliğiyle geliyor. Match CEO'su Many Ginsberg, yaptığı açıklamada kadın kullanıcıların artık daha güvende olacağını ileri sürdü.

Tinder'dan kullanıcılara panik butonu müjdesi
24 Ocak 2020 - 10:48

TINDER'A PANİK BUTONU GELİYOR

Dünyanın en popüler arkadaşlık uygulamalarından biri olan Tinder, eleştirilere sonunda kulak astı. Yeni özellik kadın kullanıcıları yakından ilgilendiriyor. Yeni tanıştığı kişiyle randevulaşan kullanıcılar, randevu sırasında kendisini rahatsız ve zor durumda hissederse panik butonu sayesinde polise haber verebilecek.

PANİK BUTONU TÜRKİYE'YE NE ZAMAN GELECEK?

Tinder'ın yapımcısı Match'un CEO'su Many Ginsberg, kendisinin de 21 yaşında bir kız çocuğu olduğunu ve bu yüzden kadın kullanıcıların yaşayacağı problemlerde kendilerinin de sorumluluk sahibi olduğunun altını çizen Ginsberg, panik butonunun en geç şubat ayı içerisinde Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) kullanımda olacağını söyledi. Mart ayına doğru da İngiltere'de hizmete girecek olan panik butonunun Türkiye ve diğer ülkelerde ne zaman kullanıma başlanacağı ise henüz bilinmiyor.

KULLANICILAR RANDEVULARDAN TINDER'I HABERDAR ETMELİ

Ginsberg'in güvenlik ile ilgili yaptığı açıklamalar Tinder kullanıcılarını memnun etse de, kimi kullanıcılar bu sistemin nasıl çalışacağıyla ilgili de sorular sormaya devam ediyor. Tinder, bu butonun çalışması için mutlaka randevu saati, yeri gibi bilgilerin Tinder sistemine girilmesi gerektiğini söylüyor. Polis ile eş zamanlı çalışacak butonun panik anlarında hemen devreye girmesi bekleniyor. Tasarının artık sonuna gelen Tinder yönetimi, özelliği yakında tüm kullanıcılara açacak.

BİRÇOK OLAY YAŞANDI

Tinder'dan tanışarak birçok kişinin evlendiği bir gerçek. Ancak verilere göre, iyi olaylar olduğu kadar problemli kullanıcıların da olduğu biliniyor. Kadın kullanıcılardan güvenlikle alakalı birçok eleştiri alan Tinder, uzun bir süre sonra kullanıcı sayısının da azalmasıyla birlikte eleştirilere daha fazla kayıtsız kalamadı. Panik butonu özelliğinin gelmesindeki en büyük sebebin ise sisteme gelen yoğun eleştiri mesajları olduğu öğrenildi.

Tinder, dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip. Match CEO'su Many Ginsberg, yeni gelen panik butonunun caydırıcı bir özelliğe sahip olacağını ileri sürüyor...

Ali Osman Ertan / Ajans Ekstra Haberleri


YORUMLAR

  • 0 Yorum