Türkiye'de 31 ilde 3 gün sokağa çıkma yasağı

Beklenen oldu. Türkiye'de koronavirüs tedbirleri devam ediyor. 31 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Türkiye'de 31 ilde 3 gün sokağa çıkma yasağı
27 Nisan 2020 - 19:51
Reklam
Türkiye'de koronavirüse karşı alınan tedbirler devam ediyor. Türkiye'de bu hafta da cuma, cumartesi ve pazar günü sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

31 İLDE YASAK VAR
30 büyükşehir bir de Zonguldak olmak üzere 31 ilde sokağa çıkma yasağını planladıklarını aktaran Erdoğan, düzenlemelerin İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanacağını aktardı.

Erdoğan, "Ülkemizdeki bu güzel gidişi devam ettirmek için hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamalarını bayram sonrasına kadar sürdürmeyi hedefliyoruz. Bu hafta sonu da 3 gün süreyle sokağa çıkma sınırlandırması uygulayacağız." dedi.

BAYRAMA KADAR BÖYLE DEVAM EDECEK
Cumhurbaşkanı Erdoğan  bayram sonrasına kadar sokağa çıkma yasağını süreceğini belirterek şu açıklamaları yaptı:

Bu hastalık insandan insana bulaşarak yayılıyor. İnsan hareketliliğini ne kadar azaltırsak saldırın yayılma zincirini o derece kırabiliriz. Okullar, işletmeler, spor tesislerdeki yerlerde faaliyetlere ara verilmesinin büylük katkısı olmuştur. Bu güzel gidişi devam ettirmek için hafta sonu sokağa çıkma sınırlandırmasını bayram sonrasına kadar sürdürmeyi düşünüyoruz. Bu hafta sonu 3 gün süreyle sokağa çıkma kısıtlamasını uygulayacağız. 1 Mayıs-3 Mayıs'ta sokağa çıkma sınırlandırılmasına vatandaşlarımızın riayet etmesini istiyoruz. Cumartesi günü saat 14.00'e kadar marketler açık olacaktır.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ahmet ay
    1 yıl önce
    Bu tatillerin denk gelmesi çok iyi oldu havalar güzel oldukça insanları evde tutmak daha zor olacak en kısa zamanda herşey düzelsin ins