Uğurcan Çakır'ı Galatasaray veto etmiş!

Trabzonspor'un 23 yaşındaki file bekçisi Uğurcan Çakır'ın çocukluk döneminde Galatasaray'ın kapısından döndüğü öğrenildi. Öte yandan Uğurcan'a Premier Lig'den büyük teklifler var!

Uğurcan Çakır'ı Galatasaray veto etmiş!
06 Şubat 2020 - 08:30

Trabzonspor'un genç file bekçisi Uğurcan Çakır'ın hayatının Galatasaray'ın kapısından dönerek şekillendiği öğrenildi.

Türkiye'nin önde gelen kanallarından olan ayrıca Spor Toto Süper Lig'in yayıncı kuruluşu olan BeIN Sports'a konuşan Uğurcan Çakır'ı keşfeden hoca Nizamettin Arslan, Uğurcan Çakır'ın çocuk yaşta Galatasaray'ın kapısından 'kısa boylu' olduğu gerekçesiyle döndüğünü belirtti. Şu anda 191 cm boyunda olan Uğurcan Çakır'ın o dönem kısa boylu olduğu için birçok takımın istemediği isim olduğunu belirtti.

ORTA SAHA OLARAK GİTMİŞ
Galatasaray'ın altyapısına girmek için giden Uğurcan Çakır, o dönem orta sahaymış ancak zayıf ve kısa boylu olmasının yanı sıra kollarının uzun olması gibi sebeplerden orta saha olarak beğenilmemiş. Nizamettin Arslan'ın iddiasına göre ise, Çakır'ın babası Trabzonspor'un altyapısına girmesi için Trabzonspor kapısını çalmış ve takvimler 2011'i gösterirken Uğurcan Çakır, şu anda kalesini koruduğu camianın kapısından içeri girmiş.

HOCASINI ARAMIŞ...
Kendisini keşfeden Nizamettin Arslan'ı 2016 yılında arayarak Trabzonspor ile 5 yıllık sözleşme imzaladığının müjdesini veren Uğurcan Çakır'ın vefalı olması da dikkatlerden kaçmadı. Fenerbahçe maçında yaptığı kurtarışlarla 3 puanın mimarı olan Uğurcan, şu anda Avrupa'nın devlerinin de transfer listesinde bulunuyor.

LIVERPOOL PEŞİNDE
Trabzonspor'da bu sezon süper bir performans gösteren Uğurcan Çakır'ın bu performansı Avrupa takımlarının da dikkatini çekti. Geleceğe yatırım yapmak isteyen İngiliz devlerinden Liverpool, Uğurcan Çakır için scoutlarını gönderirken, bu hafta Tottenham Spurs'ün de yıldız kaleciyle ilgilendiği haberleri gündeme bomba gibi düştü. Jose Mourinho'nun çalıştırdığı Spurs, iddialara göre genç file bekçisi için 25 milyon euro'yu gözden çıkardı. Mourinho'nun bizzat istediği Uğurcan Çakır için sezon sonunda resmi teklifte bulunması beklenen Tottenham'ın rakibi sadece Liverpool değil. Avrupa'nın önde gelen takımları da 23 yaşındaki kalecinin peşinde... Trabzonspor 30 milyon euro'dan aşağı gelen teklifleri değerlendirmeme kararı aldı.

Ercan Ertan / Spor Haberleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum