Van Bahçesaray'da çığ felaketi

Van Bahçesaray karayolunun 33. kilometresinde çığ felaketi nedeniyle bir minibüs ve bir iş makinesi çığ altında kaldı. Arama kurtarma ekipleri olay yerine gelirken, çalışmalar halen sürüyor...

Van Bahçesaray'da çığ felaketi
04 Şubat 2020 - 23:47

Van - Bahçesaray karayolunun 33. kilometresinde bir minibüs ve bir iş makinesi çığ altında kaldı. Olayın ardından bölgeye 112 birimleri, AFAD ve UMKE sevk edildi. Şu ana kadar 7 kişinin sağ kurtarıldığı olayda 4 kişinin ise cansız bedenine ulaşıldı. Çalışmalar tüm hızıyla sürüyor...OLAYA İŞ MAKİNESİ Mİ SEBEP OLDU?
Yağan yoğun karın ardından bölgeye karı temizlemek için gönderilen iş makinesinin çığa sebep olduğu tahmin ediliyor. İş makinesinin yolu temizlerken titreşim yapması sebebiyle çığ olayına sebep olmuş olabileceği düşünülürken, iş makinesi operatörünün de söyledikleri durumu gözler önüne seriyor. Kazadan yaralı kurtulan operatör, bir kez çığ düştüğünü ve kendisinin minibüse bölgeyi terk etmesi gerektiğini söylediğini aktarırken, ikinci çığın düşeceğini tahmin edemediklerini söyledi. Öte yandan ikinci çığın düşmesi ise operatörün makineyi çalıştırır çalıştırmaz olması da iddiaları kuvvetlendiriyor. AFAD ve diğer arama kurtarma timleri karın altında en az 4 kişi olabileceğini ve çalışmaların sürdüğünü aktardı.

AFAD'dan yapılan açıklamada ise, bölgede yeterli sayıda arama kurtarma ekibinin yer aldığı söylendi. 200 kişiden oluşan ekibin çığ altında kalan vatandaşları aradığını söyleyen yetkili Van Büyükşehir Belediyesi ile koordine çalıştıklarını da aktardı.

Ercan Ertan / Gündem Haberleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum