WhatsApp'ta reklam dönemi

WhatsApp dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamaları arasında zirvede yer alıyor. Sürekli yeni özellikler ekleyen WhatsApp a bir süredir reklam geleceği söylentileri dolaşıyordu. WhatsApp reklam sistemi için yeni bir adım daha geldi.

WhatsApp'ta reklam dönemi
08 Aralık 2020 - 10:08
Reklam

Uzun süredir şirketin yeni bir reklam sistemiyle karşımıza çıkacağı iddia ediliyordu. Her ne kadar bugüne kadar doğrulanmasa da birçok analist böyle bir hamlenin yapılacağını belirtmişti.

WhatsApp uygulamasında reklamların nasıl gösterileceği belli oldu. Kullanıcıları yanıltmaya yönelik çalışmalardan kaçınan WhatsApp, reklamları sohbet penceresi şeklinde göstermeyecek. Banner adı verilen reklam türünün kullanılacağı yeni sistem, kullanıcılara uygulamayı görüntülemeye devam etmek için reklama tıklamaya teşvik edecek.

WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan güncelleme listesinde yer alan reklam sistemi dikkat çekiyor. Android ve Web için 2.20.206.19, iOS için 2.20.130 sürümüyle birlikte şirket kullanım politikasını da değiştirecek.Yenilenen kullanım politikasıyla birlikte WhatsApp’ın ve şirketlerin verileri reklam için işleme hakkı olacak. WhatsApp, şirketlerin mesajları işleyebilmek için verileri Facebook üzerinde depolayıp depolamadığını kullanıcılar ile sohbet penceresinde paylaşacağını açıkladı.

8 Şubat 2021 tarihinde değiştirilecek olan kullanım politikası, kullanıcılara hizmet odaklı reklam göstermeyi hedefliyor.

FACEBOOK YORUMLAR